OTO ANAHTARLARI

Her marka ve her yaşa sahip aracınızın oto anahtar tamirini profesyonel uzmanlarımızla garantili olarak onarıyoruz. Aracınızın anahtarı birebir orijinal ile aynı kalitede aynı malzemeye sahip olacaktır. Bulunduğunuz yerde ya da bizim iş yerimizde alacağınız tüm oto anahtar tamiri hizmetleri garantilidir.

Kayseri oto çilingir hizmetlerinde 10 yılından beri hizmet veren bir firmayız. Firmamız teknolojik gelişmeleri takip etmektedir. Firmamız son teknolojiye sahip ürünleri kullanarak çalışmaktadır. Ayrıca oto anahtar tamirinde uzman ekip üyesi bünyemizde çalışmaktadır.

Yıldırım oto anahtar tamiri yapan firmalar arasında her zaman için en iyi hizmeti vermeyi, müşteri memnuniyetiniz ve satış sonrası mükemmel desteği amaçlamaktayız.

Aracınızın anahtarı bozulduğunda, anahtarınızı arabada unuttuğunuzda, anahtarınız kırıldığında ya da diğer tüm oto anahtar problemlerinde aramanız gereken tek yer Yıldırım Oto Çlingir.

Aracınızın anahtarı kaybolduysa ya da bozulduysa -oto anahtar tamiri- yapabiliyoruz. Yıldırım Oto Anahtar olarak son yıllarda oto anahtarı üzerine gerekli yatırımlar yaparak sistemlerimizi yeniledik. Teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmak suretiyle hizmet veriyoruz. Oto anahtar tamiri yaptırmak isteyen müşterilerimiz -oto anahtar tamiri-  ve diğer tüm oto anahtarlarını iş yerimizde yaptırabilirler.

Oto anahtarı hakkında biraz bilgi vermek gerekirse;

İmmobilizer otomobillerin araç çalıştırma (kontak) sistemine takılan elektronik bir devredir. Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir ve bu parça tamamlanmadan motor çalışmaz. Bu nedenle İmmobilizer olan otomobiller, “düz kontak” yapılamaz ve çalınmaları çok daha güçtür.  -oto anahtar tamiri- kontak tamiri ve oto anahtar tamiri için doğru adres : Yıldırım Oto Anahtar.

İmmobilizer sistemi çoğu kez anahtarla birleştirilse dahi, değişik otomobil firmaları, değişik teknikler kullanabilmektedir. Örneğin Citroen Saxo modelinde immobilizer’ı anahtara yerleştirmek yerine şifre girişi istenen bir klaveye yerleştirmiştir ve bu sistemde motordaki elektronik kilidin açılması ancak şifre girmek suretiyle mümkündür. -oto anahtar tamiri- ve kontak tamiri uzman kadromuz tarafından yapılmaktadır.

İmmobilizer’ın kilitlediği sistem de otomobilden otomobile değişmektedir. Bazı markalar, immobilizer devresi ile ateşleme sistemini kilitlerken, bazıları gazı, bazıları ise her ikisini birden kilitleyebilmektedir.

İmmobilizer kelimesinin Türkçe’de kullanılan ve yaygınlaşmış bir karşılığı henüz yoktur ve halen bu teknik orjinal dildeki karşılığı ile anılmaktadır. Ancak zaman zaman İmmobilizer yerine “çipli oto anahtarı sistemi” teriminin kullanıldığı da rastlanmaktadır. Aynı şekilde “elektronik motor kilitleme”, “çipli motor kilidi” gibi terimlerin immobilizer için kullanılması da düşünülebilir.

Türkiye’de Immobilizer sistemli araçların artması ve sigorta şirketlerinin immobilizer olmayan araçları sigorta etmemelerinden dolayı bu durum yeni bir sektörün doğmasına sebep olmuş ve elektronik oto anahtarı yada diğer adıyla immobilizer oto anahtarı yapan firmalar ortaya çıkmıştır. Bu anahtarları yapabilecek elektronik cihazların üretilmesi için üretici firmalar büyük yatırımlar yapmıştır. Cihazları satın alan firmalar ise, gerekli eğitimi aldıktan sonra servislerin eline kalan oto anahtarı yapma işini, tekrar geri almanın mücadelesine girmiştir. Bu mücadele son hızla devam etmektedir.Servislerin birkaç günde yada birkaç haftada yurtdışından getirebildiği anahtarı bizim gibi oto anahtarı yapan firmalar birkaç saat içinde yapabilmektedir. Bu da, servisler karşısında  bir adım öne geçmemize ve müşterilerin bizleri tercih etmesine sebep olmaktadır.

Cihazları satın alan firmalar ise, gerekli eğitimi aldıktan sonra servislerin eline kalan oto anahtarı yapma işini, tekrar geri almanın mücadelesine girmiştir. Bu mücadele son hızla devam etmektedir. Servislerin birkaç günde yada birkaç haftada yurt dışından getirebildiği anahtarı bizim gibi oto anahtarı yapan firmalar birkaç saat içinde yapabilmektedir. Bu da, servisler karşısında  bir adım öne geçmemize ve müşterilerin bizleri tercih etmesine sebep olmaktadır.

Bizi arayın:YILDIRIM ANAHTAR

0 531 977 92 96

Tıkla Ara
× Bize Yazın